LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Fiorentina 1-2 West Ham: Paqueta e Bonnaventura më të mirët në fushë

Notat e lojtarëve, Fiorentina 1-2 West Ham: Paqueta e Bonnaventura më të mirët në fushë

West Ham ka shënuar fitore ndaj Fiorentinës me rezultat 2-1 në finalen e Ligës së Evropës.

Reklama

Saido Bernahma dhe Jarrod Bowen shënuan për anglezët, ndërsa golin e vetëm për italianët e shënoi Giacomo Bonaventura.

Italiani Bonaventura ishte lojtari më i vlerësuar nga SofaScore me notën 7.7.

Pas tij Lucas Paqueta u vlerësua me notën 7.3.

Tomas Soucek ishte më i dobëti në fushë me notën 6.4.

Notat e lojtarëve të Fiorentinës dhe West Hamit

/Telegrafi/