Barcelona ka marr një fitore të madhe si mysafir i Dinamo Kiev me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Goli i vetëm në këtë takim u shënua nga Ansu Fati në pjesën e dytë.

Oscar Mingueza ishte lojtari më i mirë në fushë me notën 7.9.

Pas tij u vlerësuan edhe Eric Garcia dhe Andre ter Stegen.

Notat e lojtarëve të Dinamo Kiev dhe Barcelona

/Telegrafi/