Valencia ka arritur të shënojë fitore ndaj Chelseat në Stamfor Bridge me rezultat 1-0.

Ka qenë Rodrigo Morena që e ka shënuar golin e fitores në pjesën e dytë, ndërsa Chelsea e ka humbur një penallti në fund të ndeshjes.

Rodrigo ka marr notën 7.5, ndërsa më lartë është vlerësuar Dani Parejo me 8.3.

Kondogbia, Gomez dhe Garay . (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Cillesen ka pasur po ashtu paraqitje të mirë, duke u vlerësuar me 8.2.

Te Chelsea më i dalluari ishte Willian me 8.2, ndërsa notën më të ulët e mori portieri Kepa 6.0. /Telegrafi/

Vlerësimet e lojtarëve të Chelseat:

Vlerësimet e lojtarëve të Valencias: