Manchester City është mjaftuar me një gol në Stamford Bridge për të marrë pikë të plota përballë Cityt.

Skuadra mysafire ka marrë notë mesatare lehtë më të lartë se ekipi vendas, duke qenë se e fitoi ndeshjen.

Nga lojtarët startues qendërmbrojtësi John Stones dhe mesfushori Kevin De Bruyne kanë marrë vlerësimet më të larta.

Mbrojtësi vendas, Marc Cucurella, është futbollsiti me notën më të ulët në këtë takim.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Chelsea 0-1 Manchester City. /Telegrafi/