Paris Saint-Germain ka arritur që me shumë mund të mposhtë Brestin në kuadër të javës së 13-të në Ligue 1 me rezultat 1-2.

Golin e vetëm për Brestin e shënoi Samuel Grandsir (72’), derisa për parisienët shënoi Angle di Maria (39’) dhe Mauro Icardi (85’).

Parisi ishte skuadër më e mirë në fushë, gjersa mori notën e përgjithshme 6.96, ndërsa vendasit u vlerësuan me 6.63.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte, Di Maria që mori notën 8.0, shkaku i golit të shënuar.

Këndellet PSG, fiton me shumë mund ndaj Brestit Këndellet PSG, fiton me shumë mund ndaj Brestit

Në anën tjetër, mbrojtësi i Brestit, Jean-Charles Castelletto ishte dështimi i këtij takimi me vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë:

Notat e lojtarëve të Brestit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të PSG (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/