Atletico Madridi triumfoi me rezultat 3-1 ndaj Real Betisit në kuadër të javës së 27-të në La Liga.

Golat për Los Cholchoneros i shënuan Joao Felix me dy dhe Thomas Lemar, ndërsa për vendasit shënoi Cristian Tello.

Atletico Madridi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.01, me Betisin që u vlerësua me 6.61.

Atletico Madridi nuk e lëshon top katërshen, fiton duelin direkt me Betisin Atletico Madridi nuk e lëshon top katërshen, fiton duelin direkt me Betisin

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel doli të ishte Felix që realizoi dy gola dhe mori notën 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Aitor Ruibal me vlerësimin 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/