Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj RB Sazburg, në kuadër të javës së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Manuel Neuer me notën 8.1, pasi bavarezët fituan fal pritjeve të tij të shumta.

Robert Lewandowski me notën 7.8, ndërsa Leroy Sane me 7.2 ishin lojtarët e tjerë të vlerësuar lartë te bavarezët.

Mërgim Berisha që shënoi gol për Salzburgun dhe krijoi shumë raste është vlerësuar me notën 7.6, si një nga më të mirët në fushë.

Bayern me këtë fitore ka 12 pikë.

Notat e lojtarëve të Bayern Munich

Notat e lojtarëve të RB Salzburg

/Telegrafi/