Anglia ka arritur të mposht Gjermaninë me rezultat 2-0 në kuadër të 1/8 së finales, duke siguruar çerekfinalen.  

Pjesa e parë nuk solli gola, ndërsa në pjesën e dytë u shënuan dy sosh.

Raheem Sterling dhe Harry Kane i shënuan golat për ‘Tre Luanët’, që i dërgojnë në çerekfinale.

Lojtari më i vlerësuar ishte Harry Maguire me notën 7.7.

Ndërsa Jordan Pickford (7.6) dhe John Stones (7.4), po ashtu u vlerësuan për paraqitjen

Anglia kalon në çerekfinale për herë të parë pas vitit 1996.

Notat e lojtarëve të Anglisë dhe Gjermanisë

/Telegrafi/