LAJMI I FUNDIT:

Nora, e pesta në Mastersin e Jerusalemit

Nora, e pesta në Mastersin e Jerusalemit
(Foto: Facebook/KOK)

Xhudistja e Kosovës, Nora Gjakova, nuk ka arritur të fitojë medalje në Mastersin e Jerusalemit në xhudo.

Reklama

Sportistja jonë ka konkurruar në kategorinë -57 kg dhe ka përfunduar e pesta në renditje, njëkohësisht duke i fituar edhe 648 pikë olimpike për Lojërat Olimpike ‘Paris 2024’

“Kampionia olimpike, Nora Gjakova, e pesta në Mastersin e xhudos dhe +648 pikë olimpike Paris 2024”, shkruan në njoftimin e KOK-ut.

Mastersi konsiderohet ndër garat më të mëdha të xhudos, ku vetëm Kampionati Botëror jep më shumë pikë për ranglistën olimpike.

Më herët, Distria Krasniqi e fitoi medaljen e artë në këtë turne duke triumfuar ndaj britanikes Chelsie Giles në finale.

Me këtë rast, krahas medaljes, ajo siguroi edhe 1.800 pikë për Lojërat e ardhshme Olimpike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori