Pas 11 muajve boksieri shqiptar Florian Marku është rikthyer sonte në ring (e martë) për ta vazhduar karrierën me fitore.

Përballë tij ishte boksieri anglez, Muma Mweemba, i cili mbijetoj vetëm disa sekonda pasi Marku e nokautoi madje tri herë për të mos u zgjuar më.

Ai ka folur me shumë pasion pas meçit duke thënë se boksi është jeta e tij, nuk është vetëm hobi.

Marku i cili është mik i ngushtë me reperin Noizy, mori një përkrahje të pakursyer nga miku i tij i ngushtë.

View this post on Instagram

Siç thash 😂😂😂😂😂 @florianmarku 🇬🇧 get ready for the beast

A post shared by NOIZY OTR (@noizy) on Nov 10, 2020 at 2:02pm PST

Reperi nga Shqipëria publikoi në rrjetin social Instagram, një video të momentit kur Markut triumfon ndaj boksierit anglez.

“Siç thash, Florian Marku bëhu gati për bishën”, ka shkruar Noizy në Instagram. /Telegrafi/

Florian Marku dhe Noizy (Foto: Arkiv)