LAJMI I FUNDIT:

Njihuni me britanikun që jeton në shtëpinë e vogël prej 13 metrave katrorë që e ndërtoi në oborrin e mikut – thotë se i kursen 600 funte në muaj

Njihuni me britanikun që jeton në shtëpinë e vogël prej 13 metrave katrorë që e ndërtoi në oborrin e mikut – thotë se i kursen 600 funte në muaj

Një ndërtues shtëpish që jeton në një shtëpi të vogël ekologjike që e ndërtoi me miqtë, thotë se po arrin t’i kursej 600 funte në muaj.

Reklama

Chris Marsh, 40-vjeç, është mësuar të jetoj në shtëpi të  vogël për më shumë se pesë vite, transmeton Telegrafi.

Shtëpia e tij e parë e vogël ishte ndërtuar nga druri dhe ishte paksa më e madhe sesa ajo në të cilën aktualisht jeton që i kushtoi rreth 50 mijë funte.

Vitin e kaluar ai ndërtoi një mini-shtëpi nga druri me 13 metra katrorë, të cilën e ndërtoi në oborrin e një miku në Riding Mill të Britanisë së Madhe.

Ky ndërtues thotë se kishte shfrytëzuar një shtëpi të marrë me qira që kishte dy dhoma, që i kushtoi 800 funte në muaj, e nëse përfshiheshin edhe faturat për komunalitë që kapnin shifrën prej 135 funte, ai kishte vështirë financiare.

Tani duket se ka bërë zgjedhjen e duhur, ku me 150 funte e kalon muajin në shtëpi e vogël.

Thotë se faturat më nuk janë të larta dhe ngrohjen e merr nga panelet solare që i gjenerojnë energji për ngrohësit. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Kalo në kategori