LAJMI I FUNDIT:

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean – as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean – as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Nënshkrimi i Christopher Nkunku është kthyer në një makth të vërtetë për Chelsean. Që nga ardhja e tij në klub për një tarifë të konsiderueshme verën e kaluar, lëndimet kanë dëmtuar performancën e tij në fushë.

Sulmuesi, i cili premtoi se do të ishte një pjesë themelore në skemën e skuadrës londineze, mezi ka arritur të grumbullojë minuta për shkak të pranisë së tij të vazhdueshme në listën e të lënduarve.


Episodi i fundit ka ndodhur në finalen e Carabao Cup kundër Liverpoolit, ku Nkunku ka pësuar një dëmtim të ri vetëm pak minuta pasi ka hyrë në fushë.

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri
Lexo po ashtu Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Kjo situatë fatkeqe ka bërë që trajneri argjentinas të shprehë shqetësimin e tij, duke pranuar se lëndimet po ndikojnë jo vetëm fizikisht, por edhe psikologjikisht te lojtari.

Që nga debutimi i tij me Chelsean, francezi nuk ka mundur të qëndrojë në formë për periudha të gjata, duke u ndërprerë vazhdimisht nga problemet fizike.

Kjo pikëpamje e zymtë është në kontrast me pritshmëritë që rrethojnë ardhjen e tij në klub, ku ai pritej të ishte një figurë kryesore në sulm.

Nuk ka bindur te Chelsea, por dy gjigantët evropianë duan 'ta shpëtojnë' Mudrykun
Lexo po ashtu Nuk ka bindur te Chelsea, por dy gjigantët evropianë duan 'ta shpëtojnë' Mudrykun

Pochettino, dukshëm i irrituar nga situata, i vjen keq për mungesat e lojtarit dhe pranon se performanca e tij është ndikuar negativisht që nga lëndimi i tij fillestar në gju.

Pavarësisht disa vezullimeve cilësore, si goli i tij kundër Liverpoolit në janar, lëndimet kanë qenë një konstante që e ka penguar Nkunkun të arrijë potencialin e tij të plotë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori