0Shares

Juventusi do ta fillojë vitin e ardhshëm nga kreu i tabelës, ku kryeson me tetë pikë larg përcjellësit të parë, Lazio. Fiorentina dhe Interi ndajnë vendin e tretë dhe të katërt me pikë të barabarta, ndërsa janë nëntë pikë prapa liderit. Vendi i pestë i takon Napolit, ndërsa Roma dhe Milani janë më poshtë.

Goal.com sjell formacionin më të mirë të Serie A deri në këtë fazë të sezonit 2012/2013 (4-3-3):

Portier: Samir Handanovic (Inter).

Mbrojtës: Mattia De Sciglio (Milan), Andrea Ranocchia (Inter), Gonzalo Rodriguez (Fiorentina), Giorgio Chiellini (Juventus).

Mesfushorë: Borja Valero (Fiorentina), Andrea Pirlo (Juventus), Marek Hamsik (Napoli).

Sulmues: Stephan El Shaarawy (Milan), Miroslav Klose (Lazio), Edinson Cavani (Napoli).

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)