LAJMI I FUNDIT:

Një vështrim interesant mbi yjet e filmit “Harry Potter”, si duken ata pas 16 viteve? (Foto)

Një vështrim interesant mbi yjet e filmit “Harry Potter”, si duken ata pas 16 viteve? (Foto)

Në vitin 2001, bota pa një film absolutisht të shkëlqyer për një djalë i cili u bë magjistar.

Reklama

Ky film kapi menjëherë imagjinatën e fëmijëve dhe të rriturve në të gjithë botën.

Gjatë dekadës së ardhshme, një seri filmash për Harry Potterin u lëshuan në treg, dhe një brez i tërë i fëmijëve numëruan kohë në aspektin e pritjes për lirimin e këstit të ardhshëm.

Dhjetë sekretet që aktorët përdorin për t'i bërë rolet e tyre të paharrueshme (Foto)
Lexo po ashtu Dhjetë sekretet që aktorët përdorin për t'i bërë rolet e tyre të paharrueshme (Foto)

Bright Side realizoi një hulumtim duke parë se si duken tani aktorët qëdikur luajtën në “Harry Potter”, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund t’i shihni personazhet e një prej filmave më të famshëm të dekadës, gjersa do të mahniteni se sa shumë kanë ndryshuar ata.

Harry Potter luajtur nga Daniel Radcliffe

Hermione Granger luajtur nga Emma Watson

Ron Weasley luajtur nga Rupert Grint

Draco Malfoy luajtur nga Tom Felton

Bellatrix Lestrange luajtur nga Helena Bonham Carter

Rubeus Hagrid luajtur nga Robbie Coltrane

Lucius Malfoy luajtur nga Jason Isaacs

Ginevra Weasley luajtur nga Bonnie Wright

Minerva McGonagall luajtur nga Maggie Smith

Fred and George Weasley luajtur nga James dhe Oliver Phelps

Neville Longbottom luajtur nga Matthew Lewis

Luna Lovegood luajtur nga Evanna Lynch

Dudley Dursley luajtur nga Harry Melling

Cedric Diggory luajtur nga Robert Pattinson

Griphook/Profesor Flitwick luajtur nga Warwick Davis

Sirius Black luajtur nga Gary Oldman

Moaning Myrtle luajtur nga Shirley Henderson

Nearly Headless Nick luajtur nga John Cleese

Argus Filch luajtur nga David Bradley

Dolores Umbridge luajtur nga Imelda Staunton

Lord Voldemort luajtur nga Ralph Fiennes

/Telegrafi/