LAJMI I FUNDIT:

Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Një person u vra dhe të paktën një u plagos gjatë të shtënave në një dyqan ushqimor të shtetit të Uashingtonit rreth orës 11:00 të së hënës, thanë autoritetet.

Reklama

Policia tha se një i dyshuar, Aaron Christopher Kelly, 39 vjeç, u arrestua të hënën vonë në lidhje me të shtënat në një dyqan Fred Meyer në Richland, Uashington, përcjell Telegrafi.

Kelly po transportohej në burg me akuzat për vrasje të shkallës së parë dhe tentativë vrasjeje të shkallës së parë, tha policia e Richland në një deklaratë.

Kelly u mor në paraburgim në Interstate 90, midis Sprague dhe Spokane, më shumë se 100 milje nga Richland, tha policia. Ai u arrestua “pa incidente”, tha policia.

“Falënderojmë partnerët e shumtë të zbatimit të ligjit që bashkëpunuan shpejt për kapjen e tij”, citohet të ketë thënë policia në një deklaratë.

Policia e identifikoi viktimën si Justin Krumbah, 38 vjeç. Një tjetër viktimë e plagosur është shtruar në spital, tha policia. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori