LAJMI I FUNDIT:

Një i vdekur dhe disa të lënduar – pamje që tregojnë stuhinë e fuqishme që goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë

Një i vdekur dhe disa të lënduar – pamje që tregojnë stuhinë e fuqishme që goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë

Një stuhi e fuqishme goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë të hënën, duke vrarë të paktën një person dhe duke shkaktuar kërdi në qytetin me rreth 15 milionë banorë, thuhet në raporte.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një grua gjeti vdekjen në lagjen Esenyurt të Stambollit, ku erëra të forta shkatërruan një pjesë të një çatie e cila ra mbi të dhe fëmijën e saj. Fëmija mbijetoi me disa lëndime.

Diku tjetër në qytet, erërat rrëzuan një kullë sahati, shkulën pemë dhe shkaktuan përmbysjen e të paktën tre kamionëve, raportoi televizioni privat NTV. Të paktën tetë persona u plagosën.

Si pasojë, Bosfori, rruga e ngushtë ujore që ndan qytetin, u mbyll gjithashtu për trafikun detar dhe shërbimet e trageteve u anuluan.

Veç kësaj, të paktën gjashtë fluturime të Turkish Airlines të planifikuara për në Stamboll u devijuan në qytetet e Ankarasë dhe Izmirit, tha një zëdhënës i linjës ajrore.

Erërat e forta gjithashtu detyruan autoritetet të anulojnë shërbimet e trageteve midis vendpushimeve bregdetare të Bodrumit dhe Kas, raportoi agjencia private e lajmeve DHA. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Serbia
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Kalo në kategori