LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër sulm me dron në Rusi, kësaj radhe cak ishte një rafineri e naftës

Një tjetër sulm me dron në Rusi, kësaj radhe cak ishte një rafineri e naftës

Një sulm tjetër me dron ka ndodhur në Rusi, kësaj radhe duke i vënë flakën një rafinerie nafte herët këtë mëngjes, sipas një zyrtari lokal.

Reklama

Veniamin Kondratyev, guvernator i rajonit të Krasnodarit, tha se një njësi distilimi e karburantit ishte në flakë deri në orën 2:30 të mëngjesit, shkruan Sky News, përcjell Telegrafi.

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë
Lexo po ashtu Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Nuk pati viktima, tha guvernatori.

Sulmi i supozuar vjen pas sulmeve të martën me dronë në Moskë.

Të paktën tre ndërtesa banimi u dëmtuan në një lagje banimi të martën, por Ukraina mohoi çdo përfshirje të drejtpërdrejtë.

Ekspertët ishin të ndarë rreth asaj se kush mund të ishte përgjegjës për sulmet, me disa që thanë se dronët goditën vetëm ndërtesat e banimit sepse u qëlluan nga mbrojtja ajrore ruse, ndërsa të tjerë sugjeruan se mund të ishin pjesë e një operacioni të rremë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

U raportua për top të zjarrtë dhe shpërthim të fuqishëm në Oxford, autoritetet tregojnë se çfarë në të vërtetë ndodhi

Evropa
Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

Evropa
Erërat e fuqishme që frynin me 150 kilometra në orë në Zelandën e Re, rrokullisin kamionin në lëvizje

Erërat e fuqishme që frynin me 150 kilometra në orë në Zelandën e Re, rrokullisin kamionin në lëvizje

Australia
Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Evropa
Kalo në kategori