LAJMI I FUNDIT:

Kërkimet për gjetjen e personit i cili ra në lumë në Klinë

Kërkimet për gjetjen e personit i cili ra në lumë në Klinë

E plotësuar: Gjendet personi i cili kishte rënë në lumë në Klinë.

Trupi është gjetur 500 metra larg nga vendi ku peshkatarët e kishin parë duke rënë.

E plotësuar:  Janë duke vazhduar ende kërkimet për gjetjen e personit i cili ka rënë sot në lumë në fshatin Deiq të Klinës.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi  tha për Telegrafin se njësitet e policisë, zjarrfikësve dhe FSK-së, e kanë kontrolluar lumin deri në 250 metra, mirëpo nuk kanë arritur ta gjejnë .

“Informacionet e fundit nga vendi i ngjarjes, janë që policia, zjarrfikësit dhe FSK-ja, e kanë kontrolluar lumin deri në 250 metra por ende nuk kanë arritur ta gjejnë”, u shpreh Gashi.

Ai shtoi se kërkimet janë duke vazhduar.

—–

Një person ka rënë në lumin e fshatit Deiq të komunës së Klinës, mëngjesin e sotshëm.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Ai tha se një grup peshkatarësh në mëngjesin e së dielës, kishin parë një trup që po e zvarriste uji në lum.

Të njëjtit sipas Gashit,  kishin tentuar ta nxirrnin nga uji, mirëpo përpjekja e tyre ishte e pasuksesshme sepse ai ishte zhytur edhe më thellë në lum.

“Sot rreth orës 08:15 minuta të mëngjesit, disa peshkatarë të cilët ishin duke peshkuar në fshatin Deiq të komunës së Klinës. Ata kanë vrenjtë një turp që ishte duke e zvarritur lumi, të njëjtit kanë tentuar ta nxjerrin prej ujit trupin, mirëpo pa suksese sepse është zhytur më poshtë trupi. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore, zjarrfikësit dhe njësiti kompetent i FSK-së. Ne jemi në kërkim të atij personi që ka rënë në lum. Shkaqet nuk dihen”, tha Gashi.

Ndryshe mediat lokale kanë publikuar pamje nga vendi i ngjarjes ku është duke u bërë edhe kërkimi./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Protestat e dhunshme ndaj KFOR-it në Zveçan, arrestohet një serb i kërkuar nga policia

Lajme
'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

'Subvencionet 1', i akuzuari mohon të jetë ai në videot për të cilat Prokuroria pretendon se është duke pranuar ryshfet

Drejtësi
Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Shqiptari shpallet në kërkim në Turqi, akuzohet për “fyerje të Islamit”

Lajme
Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Lajme
Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Kurti viziton Portin e Hamburgut, i kërkon Gjermanisë skanerë me rreze X për ta rritur sigurinë në kufijtë e Kosovës

Lajme
Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Kurti takohet me Plenkoviqin gjatë pushimit të pjesës së parë mes Shqipërisë e Kroacisë

Lajme
Kalo në kategori