Jeta e Pep Guardiolës është padyshim një për t’u pasur zili.

Reklama

Spanjolli ishte një futbollist i klasit botëror në pompozitetin e tij dhe tani nderohet si një nga trajnerët më të mëdhenj që sporti ka parë ndonjëherë.

Si rezultat i arritjeve të tij, Guardiola ka një vlerë të madhe parash – rreth 40 milionë dollarë sipas Sports Brief.

Klauzola e Haalandit po i shkakton 'kokëçarje' Guardiolas Klauzola e Haalandit po i shkakton 'kokëçarje' Guardiolas

I pasur, i pashëm dhe një legjendë e mirëfilltë e futbollit? Po, të qenit Pep na tingëllon shumë mirë.

Megjithatë, një dobësi e të jetuarit të jetës së tij është fakti se ai rrallëherë është në gjendje të ketë pak privatësi.

Nëse ai është jashtë dhe rreth e rrotull në Mançester, qindra njerëz do t’i kërkojnë atij një foto, e cila nuk mund të jetë veçanërisht argëtuese.

Reklama
Laporta provokoi Guardiolan për Bernardo Silvan, por ish-trajneri i Barcelonës kishte përgjigje brilante Laporta provokoi Guardiolan për Bernardo Silvan, por ish-trajneri i Barcelonës kishte përgjigje brilante
Reklama

Dhe largësia në të cilën do të shkojnë disa për të bërë një foto me shefin e Cityt janë theksuar në një video të ngarkuar së fundmi në TikTok.

Ndërsa Guardiola po kalonte një biçikletë të vogël në qendër të qytetit të Mançesterit, një tifoz shumë i etur e vuri re atë.

Burri në fjalë vazhdoi të ndiqte legjendën e Barcelonës në një rrugicë shumë të ngushtë pranë Parsonage Gardens në Mançester, ndërsa bërtiti: “Aye Pep, më lër të bëj një foto vëlla”.

Pep Guardiola mund të thyejë premtimin e dhënë te Bernardo Silva Pep Guardiola mund të thyejë premtimin e dhënë te Bernardo Silva

Pasi më në fund u takua me Guardiolën – i cili nuk dukej aspak i kënaqur – filmuesi i videos tentoi të bënte një foto, gjë që u refuzua.

Reklama

“O Pep! Më lër të bëj një foto, pse po ikën vëlla, më lër të bëj një foto vëlla!”, i thoshte fansi. “Më lejoni të bëj një foto, dua vetëm një foto! Unë dua vetëm një foto”.

Reklama

Guardiola me të vërtetë nuk ishte i impresionuar me veprimet e tifozit dhe dëshironte sa më parë të largohej nga ai. /Telegrafi/