Një javë e çmendur në Serie A, sa shumë rikthime të rezultatin në minutat shtesë

Serie A ka filluar të rikthej shkëlqimin e vjetër, ku epilogu i ndeshjeve nuk dihej deri në fishkëllimin e gjyqtarit.

Xhiro e 15-të në kampionatin elitar italian ishte përplot rikthime te rezultatit në minutat shtesë.

Së pari ishte Cagliari që me golin e Marco Sau në minutën e 95-të arriti të barazojë rezultatin në 2-2 ndaj Romës.

Pastaj Sampdroia e Riccardo Saponaras barazoi rezultatin 2-2 ndaj Lazion me golin në minutën 99-të.

Një barazim në minutat shtesë shikuam edhe në ndeshjen Sassuolo dhe Fiorentina, ishte Kevin Mirallas që me golin në minutën e 98-të barazoi rezultatin për Violan në 3-3.

Një gjë që bie në sy në këtë sezon është edhe numri i madh i golave në Serie A për dallim nga vitet e fundit.

Pas xhiros së 15-të është Juventusi që prinë me 43 pikë, i ndjekur nga Napoli me 35 dhe Interit me 29. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë