LAJMI I FUNDIT:

Një iPhone i gjeneratës së parë i vitit 2007 – i pahapur në kutinë e tij origjinale – pritet të shitet për më shumë se 30,000 euro

Një iPhone i gjeneratës së parë i vitit 2007 – i pahapur në kutinë e tij origjinale – pritet të shitet për më shumë se 30,000 euro

Telefoni më i ri i Apple, iPhone 14, shitet me 799 dollarë – por një nga modelet e tij të para do të kushtojë shumë më tepër se kaq.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një iPhone të gjeneratës së parë nga viti 2007 është aktualisht në bllokun e ankandit dhe shtëpia e ankandeve që e liston vlerëson se mund të arrijë 30,000 dollarë ose më shumë.

iPhone i papërdorur 8 GB është ende i pahapur në kutinë e tij origjinale.

Ai kushtoi 599 dollarë kur doli për herë të parë, që do të thotë se do të dilte në ankand për 50 herë më shumë se çmimi i tij origjinal nëse shitet për 30,000 euro.

Ndryshe, iPhone i parë erdhi me një ekran 3.5 inç, një kamerë 2 megapikselë dhe një shfletues ueb.

Kur bashkëthemeluesi dhe CEO i ndjerë i Apple, Steve Jobs, e prezantoi për herë të parë 15 vjet më parë, ai e quajti atë një kombinim të “një iPod, një telefoni dhe një komunikuesi interneti”. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Taksitë fluturuese në Izrael filluan me fluturime testuese për pasagjerët

Teknologji
Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Apple ka blerë startupin Mira që prodhon kufje me teknologji AR

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Drejtori ekzekutiv i OpenAI sheh një rol 'të madh' nga ana e Izraelit për reduktimin e rreziqeve nga teknologjia e inteligjencës artificiale

Teknologji
Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Apple me një tjetër prezantim madhor në WDCC: Mac Pro dhe Mac Studio me çipin M2 Ultra

Teknologji
Kalo në kategori