Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke

(Foto: Twitter/Fenerbahce)

Qendërsulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha, është treguar vendimtar në ndeshjen e parë sezonale të skuadrës së tij në Superligën turke.

24-vjeçari hyri në lojë në minutën e 74 të takimit ndërmjet Fenerbahce dhe Umraniyespor duke ia siguruar një pikë ekipit të tij (3-3).

Feneri e kishte zhbllokuar rezultatin me golin e Enner Valencias (19’), por falë kreativitetit të Ermir Lenjanit, Tomislav Glumac e barazoi rezultatin duke shënuar me kokë (29’).

Para se skuadrat të shkonin në pushim, Valencia e realizoi edhe golin e dytë për Fenerbahcen (45’+2). Rezultati u barazua në pjesën e dytë përsëri me anë të Valentin Gheorghe (67’).

Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces
Lexo po ashtu Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces

Antonio Mrsic i kaloi mysafirët në epërsi nga pika e bardhë, por aty ishte Mërgim Berisha për ta marrë topin nga këmbët e Miha Zajc për të realizuar një gol të bukur. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos