LAJMI I FUNDIT:

Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke

Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke
(Foto: Twitter/Fenerbahce)

Qendërsulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha, është treguar vendimtar në ndeshjen e parë sezonale të skuadrës së tij në Superligën turke.

Reklama

24-vjeçari hyri në lojë në minutën e 74 të takimit ndërmjet Fenerbahce dhe Umraniyespor duke ia siguruar një pikë ekipit të tij (3-3).

Feneri e kishte zhbllokuar rezultatin me golin e Enner Valencias (19’), por falë kreativitetit të Ermir Lenjanit, Tomislav Glumac e barazoi rezultatin duke shënuar me kokë (29’).

Para se skuadrat të shkonin në pushim, Valencia e realizoi edhe golin e dytë për Fenerbahcen (45’+2). Rezultati u barazua në pjesën e dytë përsëri me anë të Valentin Gheorghe (67’).

Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces
Lexo po ashtu Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces

Antonio Mrsic i kaloi mysafirët në epërsi nga pika e bardhë, por aty ishte Mërgim Berisha për ta marrë topin nga këmbët e Miha Zajc për të realizuar një gol të bukur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori