LAJMI I FUNDIT:

Një burrë nga Illinois vendosi 509 “litarë në qafë” për të thyer rekordin botëror

Një burrë nga Illinois vendosi 509 “litarë në qafë” për të thyer rekordin botëror

Një burrë nga Illinois, i cili ka shumë rekorde botërore Guinness, shtoi edhe një tjetër titull kur “vendosi në qafë 509 litarë” në të njëjtën kohë.

Salacnib “Sonny” Molina, banor i Woodstock-ut , një infermier kirurgjikal me 20 vjet përvojë, arriti rekordin për shumicën e “litarëve” të vendosur në qafë në të njëjtën kohë në nderim të sistemit të kujdesit shëndetësor që e punëson atë, raporton UPI, përcjell Telegrafi.


Molina vendosi 509 litarë, duke thyer me sukses rekordin.

Thyerja e këtij rekordi gjithashtu mblodhi para për grupin jofitimprurës Soles4Souls.

Rekordet e mëparshme të Molinës përfshijnë përfundimin e më së shumti ultra maratonave në një muaj nga një mashkull, distancën më të largët duke ecur zbathur mbi lodrat Lego dhe koleksionin më të madh të qeskave me kripë dhe piper. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Piloti polak i aeroplanit i propozon martesë partneres e cila punon si stjuardese – momentin emocionues e ndau me pasagjerët

Piloti polak i aeroplanit i propozon martesë partneres e cila punon si stjuardese – momentin emocionues e ndau me pasagjerët

Interesante
Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Interesante
Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Interesante
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Interesante
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Kalo në kategori