LAJMI I FUNDIT:

Rekordi Guenisit

26 Artikuj

Gruaja nga Seattle grumbullon një koleksion prej 5,631 rosash nga goma

Gruaja nga Seattle grumbullon një koleksion prej 5,631 rosash nga goma

Interesante
Koleksioni më i madh në botë i pastave të dhëmbëve përfshin edhe ato me aromë uiski dhe wasabi

Koleksioni më i madh në botë i pastave të dhëmbëve përfshin edhe ato me aromë uiski dhe wasabi

Interesante
Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Indiani e pi një Capri Sun në vetëm 8.02 sekonda – e rikthen rekordin botëror

Interesante
Amerikani thyen rekord – shkon në kinema 777 brenda një periudhe 1 vjeçare për të shikuar filma

Amerikani thyen rekord – shkon në kinema 777 brenda një periudhe 1 vjeçare për të shikuar filma

Interesante
Kuzhinieri kanadez copëton trangujt me sy të lidhur dhe thyen rekordin botëror

Kuzhinieri kanadez copëton trangujt me sy të lidhur dhe thyen rekordin botëror

Interesante
Thyen arra me ballin e tij, indiani e tejkalon rekordin e rivalit të tij

Thyen arra me ballin e tij, indiani e tejkalon rekordin e rivalit të tij

Interesante
Ylli i Bollywood-it, Akshay Kumar, thyen rekordin botëror për selfie

Ylli i Bollywood-it, Akshay Kumar, thyen rekordin botëror për selfie

Interesante
Miu në kopshtin zoologjik të San Diegos besohet të jetë më i moshuari në botë në moshën 9-vjeçare

Miu në kopshtin zoologjik të San Diegos besohet të jetë më i moshuari në botë në moshën 9-vjeçare

Interesante
Producentët e “Live” thyejnë rekordin botëror për veshjen e pulovrave në 30 sekonda

Producentët e “Live” thyejnë rekordin botëror për veshjen e pulovrave në 30 sekonda

Interesante
Amerikani mban nëntë rekorde botërore për vendosjen e gjërave në mjekër – nga pirunët deri te kashta

Amerikani mban nëntë rekorde botërore për vendosjen e gjërave në mjekër – nga pirunët deri te kashta

Interesante
Pema më e madhe e Krishtlindjeve e punuar me grep thurret në Portugali

Pema më e madhe e Krishtlindjeve e punuar me grep thurret në Portugali

Interesante
Çifti britanik shëtit globin me një biçikletë të përbashkët në 180 ditë

Çifti britanik shëtit globin me një biçikletë të përbashkët në 180 ditë

Interesante
Djaloshi tetë-vjeçar nga Kolorado ka skijuar në të shtatë kontinentet

Djaloshi tetë-vjeçar nga Kolorado ka skijuar në të shtatë kontinentet

Interesante
Amerikani thyen rekordin Guiness duke vizituar të gjitha stacionet e metrosë në Uashington

Amerikani thyen rekordin Guiness duke vizituar të gjitha stacionet e metrosë në Uashington

Interesante
Një burrë jug-afrikan viziton 78 bare në 24 orë për të thyer rekordin botëror të Guinness

Një burrë jug-afrikan viziton 78 bare në 24 orë për të thyer rekordin botëror të Guinness

Interesante
Një burrë nga Illinois vendosi 509 “litarë në qafë” për të thyer rekordin botëror

Një burrë nga Illinois vendosi 509 “litarë në qafë” për të thyer rekordin botëror

Interesante
Britaniku 20 vjeçar zgjidh 6931 kube të rubikut në 24 orë

Britaniku 20 vjeçar zgjidh 6931 kube të rubikut në 24 orë

Interesante
Burri nga Kalifornia ha 10 speca djegës Carolina Reaper në 33.15 sekonda

Burri nga Kalifornia ha 10 speca djegës Carolina Reaper në 33.15 sekonda

Interesante
Burri nga Iowa duartroket 1140 herë në një minutë dhe e thyen rekordin botëror

Burri nga Iowa duartroket 1140 herë në një minutë dhe e thyen rekordin botëror

Kuriozitete
Kali gjigant i Trojës i ndërtuar prej kartoni në Angli thyen rekordin botëror Guinness

Kali gjigant i Trojës i ndërtuar prej kartoni në Angli thyen rekordin botëror Guinness

Interesante
Një gjerman fiton rekord botëror me koleksionin e 1519 enigmave rrotulluese

Një gjerman fiton rekord botëror me koleksionin e 1519 enigmave rrotulluese

Interesante
Macja e një burri nga Miçigani zyrtarisht e merr titullin si macja shtëpiake më e gjatë e gjallë

Macja e një burri nga Miçigani zyrtarisht e merr titullin si macja shtëpiake më e gjatë e gjallë

Interesante
U bë golashënuesi më i mirë në histori me kombëtare, Ronaldo merr çmimin nga ‘Guiness’

U bë golashënuesi më i mirë në histori me kombëtare, Ronaldo merr çmimin nga ‘Guiness’

Ndërkombëtare
Arbnora Fejza – Idrizi thyen rekordin Guinness me mozaikun më të madh Origami në botë

Arbnora Fejza – Idrizi thyen rekordin Guinness me mozaikun më të madh Origami në botë

Kosovë