LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Bollywood-it, Akshay Kumar, thyen rekordin botëror për selfie

Ylli i Bollywood-it, Akshay Kumar, thyen rekordin botëror për selfie

Aktori indian Akshay Kumar theu një rekord botëror Guinness duke bërë selfie me 184 fansa në 3 minuta.

Kumar theu rekordin për më së shumti selfie të realizuara në 3 minuta në Mehboob Studios në Mumbai.


Më shumë se 240 fansa u ndanë në dy rreshta dhe Kumar qëndroi mes tyre, kështu që ai mund të rrotullohej shpejt dhe të bënte një tjetër selfie me një fans tjetër, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

View this post on Instagram

A post shared by Akshay Kumar (@akshaykumar)

Kumar bëri 209 foto në kohën e caktuar, por disa nga to u “skualifikuan” për shkak të cilësisë së dobët. Ai theu me sukses rekordin me 184 selfie, duke mposhtur rekordin e britanikut James Smith prej 168.

Ai e tentoi thyerjen e rekordit teksa promovonte filmin e tij “Selfiee”, i cili premierën e pati të premten.

Akshay Kumar smashes world record with 184 selfies taken in three minutes! | Deccan Herald

Mbajtësit e mëparshëm të rekordit përfshijnë Dwayne “The Rock” Johnson dhe Donnie Wahlberg. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Kalo në kategori