LAJMI I FUNDIT:

Pema më e madhe e Krishtlindjeve e punuar me grep thurret në Portugali

Pema më e madhe e Krishtlindjeve e punuar me grep thurret në Portugali

Ata festuan festen me fije peri.

Pema më e madhe e Krishtlindjeve e thurrur me grep në botë, me gjatësi prej mbi 17 metra, është punuar në Portugali nga 70 gra portugeze nga mosha 11 deri në 88 vjeç.


Një grup i banorëve të Lisbonës, The Associação de Moradores Unidos da Apelação, fillimisht filloi detyrën si një punë me dashuri, për t’i dhënë popullatës së saj të moshuar një arsye për të lënë shtëpinë pas dy vitesh izolim pandemik, raporton NY Post, transmeton Telegrafi.

Plani origjinal, për të ngritur një pemë rreth 3 deri në 4 metra të lartë, u shpërbë shpejt dhe projekti përfundoi duke vendosur Rekordin Botëror Guinness.

Ajo theu rekordin e mëparshëm të një peme pak më shumë se 16 metra e lartë, të punuar në Ekuador. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Interesante
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
A mund ta gjeni brenda 30 sekondave trofeun e fshehur në mesin e qindra shisheve dhe gotave me birrë?

A mund ta gjeni brenda 30 sekondave trofeun e fshehur në mesin e qindra shisheve dhe gotave me birrë?

Interesante
U kërkoi nga pesë dollarë pjesëmarrësve në ditëlindjen e vajzës, kritikohet ashpër nëna nga Teksasi

U kërkoi nga pesë dollarë pjesëmarrësve në ditëlindjen e vajzës, kritikohet ashpër nëna nga Teksasi

Interesante
Marifet i rrezikshëm - burri shijon vozitjen i mbështjellur me najllon dhe i varur në derën e veturës

Marifet i rrezikshëm - burri shijon vozitjen i mbështjellur me najllon dhe i varur në derën e veturës

Interesante
YouTuberi amerikan i kërkon Musk ta punësojë berberin indian - arsyeja do t'iu bëjë të qeshni

YouTuberi amerikan i kërkon Musk ta punësojë berberin indian - arsyeja do t'iu bëjë të qeshni

Fun
Kalo në kategori