LAJMI I FUNDIT:

Thyen arra me ballin e tij, indiani e tejkalon rekordin e rivalit të tij

Thyen arra me ballin e tij, indiani e tejkalon rekordin e rivalit të tij

Një burrë nga India riktheu një rekord botëror Guinness – i cili prej kohësh mbahej nga rivali i tij – duke thyer 273 arra me ballin e tij brenda 1 minute.

Naveen Kumar, 27 vjeç, përdori ballin e tij për të thyer arrat e papërpunuara, duke thyer rekordin prej 254, të vendosur nga Muhammad Rashid në vitin 2017.


Rashid për herë të parë mbajti rekordin me 150 arra të thyera në vitin 2014, dhe pastaj theu rekordin e tij me 181 të tilla në vitin 2016. Kumar theu rekordin në vitin 2017 duke thyer 217 arra, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Të dy burrat dolën ballë për ballë në një sfidë të rekordeve botërore Guinness në një emision special televiziv italian më vonë të 2017-shit, ku Kumar theu 239 arra, ndërkaq Rashid arriti që të thyej 254 arra.

Rashid tha se ai u stërvit me Prabhakar Reddy, një rekordmen botëror, i cili ka disa tituj GWR në kategoritë e arteve marciale. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Fun
Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Fun
Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Fun
Kalo në kategori