LAJMI I FUNDIT:

Një 12-vjeçar vodhi pirunarin në Michigan, policisë iu desh një orë që ta ndalin – u dëmtuan dhjetëra vetura të parkuara

Një 12-vjeçar vodhi pirunarin në Michigan, policisë iu desh një orë që ta ndalin – u dëmtuan dhjetëra vetura të parkuara

Një djalë 12-vjeçar që po ikte me pirunarin e vjedhur rrugëve të Ann Arbor në Michigan, SHBA, pas vetes kishte dhjetëra vetura të policisë që i ishin vënë pas.

CBS Detroit raporton se gjithçka ndodhi të dielën rreth orës 19:00, kur policët u informuan se në një shkollë lokale një adoleshent kishte tentuar të vjedhë një makineri ndërtimi.

Me të arritur në vendin e ngjarjes, policia mësoi se i riu tashmë kishte ndezur pirunarin dhe kishte dalë në rrugë me të, transmeton Telegrafi.

Me drita të ndezura të rotacionit dhe sirenat u nisën drejt makinerisë së ndërtimit, që lëvizte me shpejtësi prej rreth 30 kilometra në orë.

E gjatë ndjekjes, djaloshi me pirunar dëmtoi mbi dhjetë vetura të parkuara. Pasi që kaloi urën dhe u fut në një lagje tjetër, u kyçën grupe tjera të policisë, e shoferi më në fund u ndalë pas më shumë se një orë ndjekje.

I riu është arrestuar, kurse për fat të mirë askush nuk është lënduar gjatë ndjekjes si nëpër filma të Hollywood-it. Gjatë hetimeve është konstatuar se djaloshi kishte gjetur çelësat në kabinë. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Iluzioni optik që është bërë viral, nuk dihet nëse kali është duke ecur drejt personit që po e filmon apo po largohet

Iluzioni optik që është bërë viral, nuk dihet nëse kali është duke ecur drejt personit që po e filmon apo po largohet

Interesante
Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Interesante
Shikoni reagimin e burrit kur zbuloi se do të 'bëhej' baba për herë të shtatë

Shikoni reagimin e burrit kur zbuloi se do të 'bëhej' baba për herë të shtatë

Fun
Një grua thotë se “u sulmua” nga pulëbardhat ndërsa ishte duke ngrënë drekë në plazh – bie në sy njëri prej komenteve

Një grua thotë se “u sulmua” nga pulëbardhat ndërsa ishte duke ngrënë drekë në plazh – bie në sy njëri prej komenteve

Interesante
Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Interesante
Bateria i ngec në uretra, australiani humb organin gjenital

Bateria i ngec në uretra, australiani humb organin gjenital

Interesante
Kalo në kategori