LAJMI I FUNDIT:

Nga gjysmë-fusha e skuadrës së tij, Ismaila Sarr hedh kandidaturën për golin e vitit

Nga gjysmë-fusha e skuadrës së tij, Ismaila Sarr hedh kandidaturën për golin e vitit

Ismaila Sarr shënoi një gol të jashtëzakonshëm për Watfordin kundër West Brom nga gjysma e fushës së tyre në “Hawthorns”.

Në ndeshjen e Championshipit të së hënës në mbrëmje, lojtari i dha ekipit mysafir një epërsi të hershme me një gjuajtje magjike në minutën e 12-të.

West Brom e kishte nisur mirë ndeshjen dhe kishte futur në veprim edhe portierin Daniel Bachmann në disa raste, duke bërë disa pritje vendimtare.

Të gjitha lajmet nga Ismaila Sarr
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ismaila Sarr

Megjithatë, absolutisht nga askund, Sarr i dha epërsinë Watford.

Ai bëri një prekje, ngriti sytë dhe pa David Button jashtë vijës së portës.

Të kesh të menduarit e shpejtë për të tentuar të shënosh nga gjysma e fushës së skuadrës së tij, është diçka e çmendur.

Por, Sarr bëri pikërisht këtë dhe ai e çoi topin mbi Button dhe në pjesën e pasme të rrjetës.

Padyshim se ky gol të do jetë pjesë e listës për çmimin e golit të vitit apo siç njihet ndryshe “Puskas Award”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Premier League
Kalo në kategori