Liverpooli është shumë afër për të nënshkruar me portierin e Romës, Alisson Becker.

Klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët, ashtu si klubi anglez me lojtarin, kështu në ditët në vazhdim pritet vetëm njoftimi zyrtar.

Në këtë afat kalimtar Reds kanë nënshkruar me Xherdan Shaqirin, Naby Keitan dhe Fabinhon.

Me fondin e lojtarëve nga sezoni i kaluar dhe me këta që ka blerë tani, tashmë Jurgen Klopp ka arritur të krijojë një skuadër të frikshme për kundërshtarët.

Në sezonin 2018/19 ata janë një nga favoritët për të fituar Ligën Premier, por jo vetëm.

Një tjetër gafë qesharake nga Karius gjatë përgatitjeve para miqësores së Liverpoolit ndaj Chesterit Një tjetër gafë qesharake nga Karius gjatë përgatitjeve para miqësores së Liverpoolit ndaj Chesterit

Në vitin e kaluar Reds ishin finalistë të Ligës së Kampionëve dhe tani shpresojnë ta fitojnë.

Më poshtë keni disa nga formacionet e mundshme për sezonin 2018/19. /Telegrafi/

1.

2.

3.

4.