“Don’t Start Now” nga Dua Lipa është lansuar më 1 nëntor, ndërsa tashmë është shndërruar në një hit ndër fansat e muzikës së saj.

Tri ditë pas publikimit, videoja muzikore është shikuar mbi 13 milionë herë, ndërsa ka kryesuar në shumë platforma tjera të dëgjimit të këngëve.

Dua Lipa sjell një epokë të re në MTV EMA, hap spektaklin me "Don’t Start Now" Dua Lipa sjell një epokë të re në MTV EMA, hap spektaklin me "Don’t Start Now"

Dhe në një përmbledhje që e ka bërë The Guardian për 50 këngët e rekomanduara për t’u dëgjuar gjatë këtij muaji, kryeson pikërisht projekti i këngëtares shqiptare.

Dua konsiderohet si ‘pop eksporti’ më i suksesshëm britanik që nga Ed Sheeran, duke qenë se me materialet e reja muzikore, ka arritur t’i tejkalojë projektet e mëparshme duke mos mbetur nën hijen e hitit të madh, New Rules.

Dua Lipa gjatë performancës në MTV EMA (Foto: Andreas Rentz/Getty Images for MTV/Guliver)

Pikërisht këngën “Don’t Start Now”, 24-vjeçarja e interpretoi në skenën e ‘MTV EMA’ që u zhvillua të dielën mbrëma në Sevilla të Spanjës. /Telegrafi/