Neymar shkëlqen me dy gola, PSG fiton thellë ndaj Angers

Paris Saint Germain ka vazhduar me fitore, teksa ka triumfuar para adhuruesve të vet ndaj Angers.

Kampioni në fuqi i Francës ka triumfuar me rezultat të thellë 6-1, duke marrë fitoren e katërt radhazi në kampionat.

Vendasit ishin më të mirë në fushë që nga minuta e parë e deri në fund, duke dominuar kundërshtarin.

Alessandro Florenzi e hapi serinë e golave në minutën e shtatë, teksa Neymar në të 36-tën e dyfishoi atë.

Me epërsinë 2-0 të vendasve përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe në pjesën e dytë vazhdoi dominimi i parisienëve, teksa Neymar, Draxler, Gueye dhe Mbappe shënuan golat e tjerë.

Golin e vetëm për skuadrën mysafire e shënoi qendërmbrojtësi Traore.

Me këtë fitore, PSG ngjitet në pozitën e dytë në tabelë me 12 pikë të tubuara pas gjashtë gjirove.

Në anën tjetër Angers mbetet e tetë në tabelë me nëntë pikë. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Ndër kryesorët te Real Madridi, por Andriy Lunin vetëm dy futbollistë fitojnë më pak se ukrainasi te Los Blancos

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos