LAJMI I FUNDIT:

Neymar mund të jetë goditja e parë e madhe nëse sheikët marrin drejtimin e Manchester Unitedit

Neymar mund të jetë goditja e parë e madhe nëse sheikët marrin drejtimin e Manchester Unitedit

Manchester United do të bëjë një lëvizje të bujshme për yllin e PSG-së, Neymar, nëse ofertuesit e Katarit janë të suksesshëm dhe e blejnë klubin anglez. 

Sheiku Jassim bin Hamad al Thani, miliarderi nga Lindja e Mesme, po e shikon brazilianin si një emër që mund të nënshkruhet me të këtë verë.


Jassim dhe Sir Jim Ratcliffe synonin blerjen e plotë të klubit – megjithatë, asnjëra palë nuk ka arritur ende çmimin prej 6 miliardë funtesh të kërkuara nga Glazers.

Neymar konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në botë dhe do të ishte një nënshkrim i madh për klubin për të sinjalizuar synimet e pronarëve të rinj për të ecur përpara.

Ai ka shënuar 18 herë në 29 ndeshje këtë sezon, por është penguar nga lëndimet në kyçin e këmbës.

Në anën tjetër PSG po punon për një rindërtim të skuadrës dhe Neymar të largohen nga klubi.

Neymar është ende lojtari më i shtrenjtë në futbollin botëror pas transferimit të tij prej 222 milionë eurosh nga Barcelona te gjigantët e Ligue 1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Premier League
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

Serie A
Kalo në kategori