Neymar do të humbasë kampionatin “Copa America” për shkak të një lëndimi të rëndë gjatë ditës së djeshme.

Braziliani u lëndua mbrëmë në një ndeshje miqësore kundër përzgjedhjes së Katarit.

Futbollisti braktisi fushën e blertë në të 21 minutë dhe testet mjekësore konfirmuan se ishte një këputje e ligamentit.

Për shkak të seriozitetit të lëndimit, sulmuesi i PSG-së nuk do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Tite. Në fund të ndeshjes, Neymar u largua nga stadiumi me ndihmën e stafit mjekësor.

Theksojmë se Brazili mundi Katarin 2-0, me gola të shënuar nga sulmuesit, Richarlison dhe Gabriel Jesus.

Ndryshe, “Copa America” është në program nga 14 qershori deri më 7 korrik në Brazil. “Kariokët” janë të vendosur në grupin A me Bolivinë, Venezuelë dhe Perun. /Telegrafi/