Newcastle United është gati të shesë disa ekipe të para për të mbledhur fonde për merkaton e verës.

Sipas mediumit Daily Mail, stafi mbajti një takim treditor rekrutimi javën e kaluar për të vlerësuar objektivat e mundshëm duke identifikuar gjithashtu shitjet e mundshme.

Pronarët e Newcastle po kërkojnë të investojnë 60 milionë funte të tjera në fonde transferimi, por do të shikojnë edhe të shesin lojtarët e panevojshëm.

Të gjitha lajmet rreth Newcastle United Të gjitha lajmet rreth Newcastle United

Mediumi anglez raporton se deri në dhjetë lojtarë aktualë të skuadrës rrezikojnë largimin për të gjeneruar më shumë fonde dhe për të formuar një skuadër me pamje të re për trajnerin Eddie Howe.

Reklama

Emri i Allan Saint Maximin është një surprizë në listë pas ndikimit që ai ka bërë së fundmi dhe popullaritetit të tij te tifozët e Laraskave.

Reklama

Miguel Almiron, Dwight Gayle, Jamal Lewis janë tre emrat tjerë që pritet të largohet në verë.

Isaac Hayden dhe Ciaran Clark u hoqën nga skuadra e rishikuar prej 25 lojtarësh në Ligën Premier, kështu që duket se do të largohen gjithashtu.

Dhe mbrojtësi Emil Krafth dhe portieri Karl Darlow gjithashtu mund të dalin në shitje nga klubit anglez.

Në anën tjetër, Newcastle ka identifikuar Brennan Johnson të Nottingham Forest dhe Moussa Diaby të Bayer Leverkusen si sulmuesit anësorë që ata potencialisht do të dëshironin t’i transferonin. /Telegrafi/

Reklama