Më 27 shkurt 2020, kompania ndërkombëtare e modës për të rinj, NEW YORKER do të festojë hapjen madhështore në Galeria Shopping Mall, Prizren.

Në dhjetor 2018, dyqani i parë NEW YORKER në Kosovë ka hapur dyert e tij në Albi Mall, në Prishtinë. Hapja e dytë madhështore do të pasojë të enjten, 27 shkurt 2020, në Galeria Shopping Mall- Prizren. Me rreth 900 m² hapësira shitjeje, NEW YORKER ofron një gamë të gjerë të tendencave dhe stileve më të fundit, për femra dhe meshkuj.

Në ditën e hapjes madhështore do të ketë shumë oferta tërheqëse për të mirëpritur të gjithë klientët e NEW YORKER.

Gjithashtu, do të ketë një veprim të posaçëm zbritje nga s7 Shkurti deri më 1 mars 2020: Për blerjen e rrobave me vlerë totale prej 25 €, klientët do të marrin një zbritje të menjëhershme prej 5 € dhe një zbritje të menjëhershme prej 10 € kur ata janë duke blerë rroba me vlerë totale prej 50 €.

NEW YORKER KOLEKSIONI PRANVERË 2020

FEMRA – Gjithçka ka të bëj me kontrastin: Ngjyra e trendit mente ju bën të dëshironi mot të ngrohtë dhe akullore të shijshme. Trikot e ngrohta me këtë ngjyrë ju mbajnë ngrohtë dhe fustanet romantike me printin e millefleur janë veshur me rrezet e para të diellit. Në kontrast me këtë, është tendenca: pantallona kargo, çanta beli apo fustane me xhepa të jashtëm: Ky kombinim është njëkohësisht i thjeshtë dhe elegant. Për sa i përket ngjyrës, përqendrimi është në tonet klasike si bezhë dhe kafe.

MESHKUJ – Veshja e rregullte takohet me detajet sportive, veshja për biznes bashkohet me trendin e atletikës. Burrat vlerësojnë kombinimin klasik, me këmishë të thjeshtë dhe një xhaketë – bluzë. Ngjyrat e sezonit janë padyshim krem dhe e bardha. Me siguri, nuk ka asnjë sezon të vërtetë të modës pa xhins. Pavarësisht nëse janë të çelëta apo të errëta – Xhinset janë një domosdoshmëri absolute! Xhinse gri ose blu, me stile të grisura rezulton të jetë sekreti i vërtetë i kësaj pranvere.

Ekipi i NEW YORKER ju mirëpret në festën e hapjes së dyqanit të ri në Galeria Shopping Mall, Prizren e enjte, 27 Shkurt 2020!

Orari i hapjes: E hënë – E shtunë 10:00 – 22:00