Shkëlqimi i Rafael Leaos në Derby della Madonnina, ka bërë që mediat italiane po argumentojnë se “nëse Jack Grealish vlen 117 milionë euro, atëherë sulmuesi i Milanit vlen 400 milionë euro”.

Portugezi sapo mbushi 23 vjeç në qershor dhe ka një klauzolë lirimi me vlerë 150 milionë euro në kontratën e tij, duke i lejuar kuqezinjtë të injorojnë propozimet e raportuara prej 100 milionë eurosh nga Chelsea këtë verë.

Reklama

Vlera e tij në treg u rrit edhe më shumë pas dy golave ​​dhe një asistimi në fitoren 3-2 ndaj Interit në San Siro, duke përfshirë një goditje mahnitëse që e pa atë të rrotullonte topin mes një turme mbrojtësish për t’u larguar.

Reklama
Rafael Leao dhuron spektakël me mbrojtjen e Interit, kuqezinjtë drejt fitores Rafael Leao dhuron spektakël me mbrojtjen e Interit, kuqezinjtë drejt fitores

Shpenzimet e mëdha të Ligës Premier kanë shtrembëruar vlerën e lojtarëve në tregun e transferimeve dhe kjo po ndez një debat në Itali.

Reklama

Eksperti i RaiSport, Francesco Repice, komentoi pas derbit: “Nëse Jack Grealish vlen 117 milionë euro, atëherë sulmuesi i Milanit duhet të jetë gati në vlerën 400 milionë euro!”.

Chelsea pritet ta tundojë Milanin me një ofertë për Leaon Chelsea pritet ta tundojë Milanin me një ofertë për Leaon

Reprezentuesi anglez mbush 27 vjeç javën e ardhshme dhe u ble nga Manchester City nga Aston Villa në verën e vitit 2021 për 117.5 milionë euro.

Ai ka kontribuar me gjashtë gola dhe katër asistime në 42 ndeshje konkurruese për klubin. /Telegrafi/