LAJMI I FUNDIT:

Nëse dështon transferimi i Manolas, Juventus do të tentojë afrimin e Boatengut

Nëse dështon transferimi i Manolas, Juventus do të tentojë afrimin e Boatengut
Jerome Boateng. (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Kostas Manolas është objektivi kryesor i Juventusit për repartin defensivë.

Reklama

Qendërmbrojtësi grek i Romës ende nuk ka vendosur nëse do të vazhdoj qëndrimin në kryeqytet apo do të largohet.

Juventus është gati të paguajë klauzolën e tij prej 36 milionë eurove, por në fund do të vlejë dëshira e lojtarit.

Por edhe nëse dështon Manolas, Juventus tanimë ka një plan B për repartin defensivë.

Jerome Boateng. (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Tuttosport ka raportuar se në rast se greku nuk do t’i bashkohet Juevntusit, atëherë synohet afrimi i Jerome Boateng.

Qendërmbrojtësi gjerman ka paralajmëruar largimin nga Bayerni në verë pasi nuk është më një titullar fiks.

Për transferimin e Boatengut në Torino, Juventusi do të duhej të shpenzonte 30 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori