Kartonat e verdhë janë diçka tipike për çdo lojë të futbollit.

Me këtë rast jemi ndalur në Ligën Premier dhe te lojtarët që befasisht nuk janë ndëshkuar ende edhe pse kanë qenë aktiv në fushë.

14 ndeshje nuk janë pak, posaçërisht për mbrojtësit të cilët duhet të luajnë lojë të ashpër për të ndalur lojtarët kundërshtarë, transmeton Telegrafi.

Më poshtë keni nëntë lojtarët që befasisht ende nuk kanë marrë kartonë të verdhë në sezonin 2016/17.

9. Gael Clichy

Manchester City v AFC Bournemouth - Premier League

8. Ki Sung-yueng

FBL-ENG-PR-LEICESTER-SWANSEA

7. Ahmed Elmohamady

Hull City v Arsenal - Premier League

6. Glen Johnson

Burton Albion v Stoke City - Pre Season friendly

5. Chris Smalling

Watford v Manchester United - Premier League

4. Ben Gibson

Middlesbrough v Tottenham Hotspur - Premier League

3. Toby Alderweireld

Tottenham Hotspur v Crystal Palace - Premier League

2. Mohamed Elneny

Arsenal v AFC Bournemouth - Premier League

1. Wes Morgan

Leicester City FC v FC Copenhagen - UEFA Champions League