LAJMI I FUNDIT:

Negociatori rus, Medinsky: Armëpushimi është në rendin e ditës gjatë bisedimeve Ukrainë-Rusi

Negociatori rus, Medinsky: Armëpushimi është në rendin e ditës gjatë bisedimeve Ukrainë-Rusi

Një negociator rus tha se një armëpushim është në rendin e ditës në bisedimet midis Ukrainës dhe Rusisë.

Reklama

Rusia pret që zyrtarët ukrainas të mbërrijnë në Bjellorusi për raundin tjetër të bisedimeve të paqes të enjten në mëngjes, cituan agjencitë ruse të lajmeve të ketë thënë negociatori i Moskës, Vladimir Medinsky.

Ushtria ruse po ofron një korridor sigurie për delegacionin ukrainas, njoftoi agjencia shtetërore ruse e lajmeve Tass të ketë thënë Medinsky, raporton theguardian.

Gjithçka që ndodhi nga dita e pestë deri në ditën e shtatë të agresionit rus në Ukrainë
Lexo po ashtu Gjithçka që ndodhi nga dita e pestë deri në ditën e shtatë të agresionit rus në Ukrainë

Theksojmë se negociatorit rus të dy palët ranë dakord që rajoni Brest i Bjellorusisë, i cili kufizohet me Poloninë, të jetë vend i bisedimeve, raporton ap.

Zyra e Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, konfirmoi për Associated Press se delegacioni ukrainas do të marr pjesë dhe se është nisur drejt lokacionit, por nuk dha detaje për kohën e arritjes.

Ndryshe, ky është raundi i dytë i bisedimeve pas asaj që u mbajt ditë më parë, por që nuk dha asnjë rezultat. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori