0Shares

Ndeshja Miqësore ndërmjet Rusisë dhe Spanjës, pati një mbyllje të veçantë.

Kur po përfundonte takimi, portieri Andrey Lunyov pësoi një lëndim dhe u detyrua ta lëshonte fushën.

(Foto: Getty Images)

Mirëpo, vendin e tij nuk e zuri një portier tjetër, por një mesfushor.

Futbollisti i Spartakut të Moskës, Denis Glushakov, i veshi dorëzat dhe e mbrojti portën në pak minutat e mbetura deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit.

Jordi Alba e zhbllokoi rezultatin në minutën e nëntë, ndërsa Sergio Ramos e dyfishoi epërsinë nga pikë e bardhë (35’).

Në fund të pjesës së parë, Fedor Smolov e ngushtoi rezultatin (41’).

Pak minuta brenda gjysmës së dytë (51’), Aleksey Miranchuk e barazoi rezultatin.

Sergio Ramos e kaloi sërish Spanjën në epërsi me një tjetër gol nga pika e bardhë (54’).

Mirëpo, edhe Fedor Smolov e shënoi golin e dytë personal duke e barazuar përsëri rezultatin (70’) dhe me shifra identike përfundoi takimi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)