Thashethemet nga Franca sugjerojnë një rikthim të pabesueshëm në Milan për Gianluigi Donnarumman pas marrjes së Investcorp.

Fondi i investimeve të Bahrejnit është aktualisht në bisedime me pronarët Elliott në lidhje me një marrëveshje të mundshme 1.1 miliard euro dhe shenjat fillestare duken të mira.

Raportimet gjatë fundjavës detajuan se si kuqezinjtë më pas do të kishin dukshëm më shumë kapital në dispozicion të tyre në tregun e ardhshëm të transferimeve të verës, duke i bërë tifozët të spekulojnë pafund.

Donnarumma pranoi një nga kartonët e verdhë më të çuditshëm të këtij sezoni Donnarumma pranoi një nga kartonët e verdhë më të çuditshëm të këtij sezoni

Siç raportohet nga L’Equipe, ardhja e Investcorp mund të lajmërojë një rikthim të mundshëm në Milan për Donnarumman, i cili nuk ka një fillim ëndrrash me Paris Saint-Germain.

Portieri 23-vjeçar italian ka bërë një sërë gabimesh të profilit të lartë këtë sezon, përfshirë në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit.

Ish-portieri i Rossonerëve u bë përsëri biseda kryesore e tifozëve të PSG-së pas përpjekjes së tij të çuditshme për humbjen e kohës në fitoren e tensionuar ndaj Olympique Marseille, duke fituar një kartonë të verdhë pas një shfaqjeje sinqerisht të çuditshme.

Pavarësisht thashethemeve, megjithatë, një rikthim duket pothuajse i pamundur për një arsye: Mike Maignan.

Francezi ka qenë një figurë vendimtare dhe i preferuari i tifozëve këtë sezon dhe është tepër e vështirë të imagjinohet që ai të humbet në favor të fituesit të Euro 2020. /Telegrafi/