LAJMI I FUNDIT:

Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar
Reklama

Muajin e kaluar, Ousmane Dembele përfundoi një lëvizje disi të diskutueshme te Paris Saint-Germain, duke lënë Barcelonën që llogariste shumë në të.

Kampionët francezë aktivizuan klauzolën e tij të lirimit prej 50 milionë eurosh, ku klubi i tij i atëhershëm Barcelona u zemërua shumë.


Kishte pritshmëri të mëdha për Dembelen me ardhjen e tij, veçanërisht duke marrë parasysh formën që ai kishte treguar në Kataloni gjatë 12 muajve të fundit.

Megjithatë, ai ka bërë një fillim të vështirë, duke mos shënuar apo asistuar në asnjë nga pesë ndeshjet e tij të para për PSG-në.

Sipas Mundo Deportivos, kjo ka bërë që PSG të shqyrtojë mundësinë e largimit të Dembeles. Ata thuhet se janë të hapur për të lejuar 26-vjeçarin të largohet si huazim në janar.

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona
Lexo po ashtu "Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

Janë tri klubet nga Liga Premier  si Arsenali, Tottenham Hotspur dhe West Ham United që janë gjithë të interesuar për të bërë një marrëveshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori