LAJMI I FUNDIT:

​Ndodh edhe kjo, Amsterdami në errësirë

​Ndodh edhe kjo, Amsterdami në errësirë

Një defekt i madh elektrik ka zhytur Amsterdamin në errësirë, duke ndaluar lëvizjen e tramvajeve dhe duke detyruar muzetë e famshëm të mbyllen.

Reklama

“Ky defekt filloi ndodhi orës 11:00 pas këputjes së një kabllo elektrike, gjatë punimeve të gërmimit në jug të lagjes historike të kryeqytetit holandez”, njoftoi kompania furnizimit me elektricitet “Liander”, në një komunikatë.

Muzeu “Rijksmuseum”, që strehon pafund thesare artistike, si piktura e famshme e Rembrandit “The Night Watch”, u evakua dhe mbyll, ashtu si muzeu arkeologjik Allard Pierson, që ndodhet aty pranë. /kp/Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Botë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Kalo në kategori