LAJMI I FUNDIT:

Ndeshjet gjysmëfinale në turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final

Ndeshjet gjysmëfinale në turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final
(Foto: HLTV)

Katër skuadra kanë mbetur në garë në turneun e CS:GO në Uashington.

Reklama

Gara vazhdon të bëhet edhe më interesante, ku tani katër skuadra do të përballen ndaj njëra tjetrës për çmimin e madh të vendit të parë.

Befasia e këtij turneu ishte ekipi Imperial, të cilët kanë arritur në gjysmëfinale dhe do të përballen me Heroic, sot (e shtunë) duke filluar nga ora 19:00.

Në gjysmëfinalen tjetër do të shohim derbin ndërmjet Vitality dhe G2, duke filluar nga ora 22:45.

Në këtë turne skuadrat po garojnë për një grup çmimesh prej 425.000 dollarësh, ku 200.000 prej tyre shkojnë për vendin e parë.

Gjithashtu vendi i parë do të sigurojë pjesëmarrjen në turneun BLAST Premier World Final 2023. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori