LAJMI I FUNDIT:

Ndeshjet e raundit të parë në turneun e CS:GO – IEM Dallas 2023

Ndeshjet e raundit të parë në turneun e CS:GO – IEM Dallas 2023
(Foto: ESL)

Së shpejti fillon turneu i CS:GO – IEM Dallas, ku do të garojnë disa nga skuadrat më të mira të botës.

Reklama

Gjithsej 16 skuadra do të jenë në garë për grupin e çmimeve prej 250.000 dollarësh në turneun IEM Dallas.

Turneu do të zhvillohet në Dallas, nga 29 maj deri më 4 qershor.

Të hënën më 29 maj do të zhvillohet të gjitha ndeshjet e raundit të parë, ku 16 skuadrat janë të ndara në dy grupe.

Më poshtë e gjeni orarin e të gjitha ndeshjeve të raundit të parë:

18:00 FURIA – OG
18:00 G2 – Nouns
19:15 Heroic – 9z
19:15 fnatic – MOUZ

20:30 FaZe – Evil Geniuses
20:30 ENCE – Complexity
21:45 Liquid – Astralis
21:45 Cloud9 – Grayhound

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Ligat tjera
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Kalo në kategori