Ndeshjen e vështirë ndaj Malishevës, Ramadani thotë se e fituan si kontribut ekipor

Gjilani e mori edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje të zhvilluar në Albi Superligën e Kosovës.

Gjilanasit triumfuan në shtëpi 1-0 ndaj Malishevës, me këta të fundit që e nisën edicionin 2022/23 në këtë përballje.

Pas ndeshjes, trajneri Zekirija Ramadani ka thënë se kjo fitore erdhi si meritë e kontributit ekipor.

Gjilani merr fitoren e dytë, ndërsa Malisheva e nis sezonin e ri me humbje
Lexo po ashtu Gjilani merr fitoren e dytë, ndërsa Malisheva e nis sezonin e ri me humbje

“Jam shumë i lumtur, por kjo është meritë e gjithë skuadrës. Në këtë fushë duhet shpenzuar shumë energji”, ka deklaruar fillimisht trajneri i Gjilanit për ArtSport.

“Në pjesën e parë dominuam me lojë e me posedim topi. Kishim penallti, por nuk jemi as të parët e as të fundit që humbim penallti”.

“Reshjet e shiut na vështirësuan punët si neve ashtu edhe kundërshtarit. E deshëm fitoren, e kërkuam dhe e morëm”.

“I uroj të gjithë për fitoren dhe i falënderoj në veçanti tifozët ‘Skifterat’, pasi kur të gjithë hymë brenda, ata qëndruan në tribuna pavarësisht shiut të madh”, përfundoi Ramadani. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes