Ndeshja e Portos në Superligën e Portugalisë kundër Vitoria përfundoi në mënyrë kaotike pasi një tifoz hyri në fushë dhe tentoi të shkelmonte dy lojtarë në “Estadio Dom Afonso Henriques”.

Reklama

Ikona e Portugalisë, Pepe, mund të shihet duke iu kundërvënë tifozit pasi ai hyri në fushë dhe u përball me kapitenin e Vitoria, Rochinha, ndërsa mbante një çantë shpine.

Më pas, tifozi u përpoq të gjuante një nga shokët e skuadrës së Rochinhas, anësorin Geny.

A fan sparked wild scenes by invading the pitch and confronting players during a Porto match

Mbrojtësi i Portos dhe fituesi i trefishtë i Ligës së Kampionëve e mbajti nga krahët ndërsa të dy grupet e lojtarëve rrethuan njeriun dhe sigurimi e tërhoqi zvarrë.

Reklama

Me pak më shumë se tre minuta kohë shtesë në pjesën e dytë, gjyqtari Joao Pinheiro mund të shihej duke u sinjalizuar lojtarëve që të ruanin qetësinë pas incidentit befasues.

Reklama

Komentuesit shprehën shqetësime për lehtësinë me të cilën pushtuesi dukej se arrinte te lojtarët përpara se të largohej me dhunë.

The man seemed to launch kicks at two players before players and officials descended on him

Pinheiro kishte përjashtuar sulmuesin e Vitorias, Oscar Estupinan në minutën e 81-të, teksa nikoqirët humbën 1-0 dhe Porto shkoi në ndeshjen rekord të 57-të të pamposhtur në ligën portugeze.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Mehdi Taremi në minutën e 36-të, ndonëse sulmuesi iranian pati një penallti të pritur nga Bruno Varela. /Telegrafi/

Reklama