Ndeshja e parë mes Danimarkës dhe Irlandës përfundon pa gola

COPENHAGEN, DENMARK - NOVEMBER 11: Kasper Schmeichel of Denmark and Andreas Bjelland of Denmark speak during the FIFA 2018 World Cup Qualifier Play-Off: First Leg between Denmark and Republic of Ireland at Telia Parken on November 11, 2017 in Copenhagen, . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Ndeshja e parë e ‘play-offit’ mes Përfaqësueses së Danimarkës dhe Irlandës për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ ka përfunduar me rezultat 0-0.

Skandinavët ishin më të mirë në këtë takim, duke sulmuar gjatë gjithë ndeshjes.

Vendasit sulmuan së pari në minutën e 12-të me anë të Jens Larsen, pastaj me Andreas Cornelius dhe Pione Sisto.

Në minutën e 90-të portën e Irlandës e rrezikoi seriozisht edhe Yussuf Poulsen, por portieri Darren Randolph bëri një pritje të mirë.

Ndeshja e dytë është më 14 nëntor, pra pas tre ditësh. /Telegrafi/

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës:

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës: "Ai as që flet me të, nuk është e drejtë"

Caktohet gjyqtari për ndeshjen kthyese Real-Bayern: Fat i keq për Los Blancos

Humbi një rast të artë dhe u kritikua nga tifozët - ylli i Liverpoolit fshinë të gjitha postimet me fanellën e The Reds