Rock grupi legjendar, Linkin Park, ka njoftuar për një koncert të veçantë për nder të shokut të tyre të grupit, Chester Bennington, pas vdekjes së tij tragjike në korrik të këtij viti.

Koncerti do të jetë hera e parë që grupi po shfaqet në skenë së bashku, që nga vdekja e Chester dhe do të nderohet me një “natë të paharrueshme të muzikës”.

Lajmet e fundit rreth Linkin Park Lajmet e fundit rreth Linkin Park

Koncerti i cili do të mbahet më 27 tetor në Los Angeles, do të përfshijë edhe një numër artistësh të tjerë, për ta kujtuar së bashku Chester.

Së fundmi u publikua edhe klipi “One More Night” që besohet se ishte arsyeja prapa vetëvrasjes së Bennigton.

Ai llogaritej si një nga zërat më potent të rok muzikës botërore.

Cheseter Bennington la pas gruan e tij me fëmijë. /KlanK/Telegrafi/